Korduma kippuvad küsimused

Jäigem või pehmem?

Madratsi valimiseks tuleks leida aega ning testida kaupluses valitud madratseid heites neile pikali. Jäikus on paras siis, kui raskemad kehaosad vajuvad madratsisse ja selgroo alla tekib tugi. Õige madratsi leidmist soovitame alustada oma kehamassindeksi (KMI) määramisest. Selleks kliki siia.

 

Kui tihti tuleks madratsit vahetada?

Ka kõige kvaliteetesemad materjalid hakkavad ajapikku kuluma ning lisaks eritub magavast kehast umbes 0,5 liitrit vedelikku öö jooksul. Seetõttu  soovitame vahetada madratsit keskmiselt 5-7 aasta järel.

 

Milleks on vajalik kattemadrats?

Kattemadrats pakub kehale tuge, kaitseb põhimadratsit ja pikendab selle eluiga. Vajaduse korral on kattemadratsit ka lihtne ja odav välja vahetada. Paljude kattemadratsite katted on pestavad. Kui Sinu voodi koosneb kahest madratsist, siis kaotab kattemadrats ebamugava prao kahe asemepoole vahel.

 

Kas vedrumadratsit peab pöörama?

Madratsit tuleks pöörata, sest materjalid vajavad taastumist.  Seega on soovitav madratsit vähemalt poole aasta jooksul pöörata. Pöörata tuleb nii piki (pea-jalad) kui risti (küljed) suunas.

Madratsi perioodiline pööramine pikendab märgatavalt selle kasutusiga!

 

Miks kasutatakse madratsites lateksit?

Lateks on kummipuu mahlast toodetud naturaalne, väga vastupidav ning paindlik materjal, mis sobib hästi vahekihiks vedrude ja kanga vahele. Tavaliselt on  madratsite lateks eritöödeldud, pestud ning kuivatatud. Nii laseb materjal õhku läbi, on pehme ja vastupidav.

 

Miks kasutatakse madratsites porolooni?

Tänapäevane poroloon on väga hea madratsimaterjal: laseb õhku läbi, ei vaju ära ning ei kogu endasse lõhnu. Viimase 10-20 aasta jooksul on porolooni arendatud niivõrd, et see on maailmas üks enam kasutatavaid pehmendusmaterjale.

 

Eriti hästi sobib poroloon allergikutele, sest see materjal on ebasobiv voodilestade elupaigaks.